9 טיפים לעיצוב מטבחים כפריים

9 טיפים לעיצוב מטבחים כפריים

המטבח הפך בשנים האחרונות לחלל המרכזי ביותר בבית, ומשמש לא רק להכנת ארוחות אלא גם לאירוח. בעקבות זאת, ובעקבות המטבחים הפתוחים שכבר אינם מסתתרים בחדר נפרד אליו נכנסים רק המבשלים, עיצוב המטבח הפך למומחיות נדרשת. עדיאל חן, מעצב ויוצר מטבחים כפריים בעבודת יד, מעניק לקוראים 9 טיפים לעיצוב המטבח המושלם.

עיצוב מטבחים כפריים על ידי מומחים

הטיפ החשוב ביותר, בעצם, כאשר מדברים על טיפים לעיצוב מטבחים, הוא להשאיר את עיצוב המטבח בידי המומחים לכך. עיצוב פנים בכלל, ועיצוב מטבחים בפרט, דורש מומחיות גדולה והבנה של פרטים ודקויות רבות שעשויות לחמוק מעיניכם ולהפוך את המטבח שלכם מרעיון מושלם למטבח בינוני, שאינו משרת אתכם בצורה הטובה ביותר האפשרית ואינו מוסיף לביתכם מבחינה עיצובית, ואולי אף גורע.
ובכל זאת הכנו כמה טיפים לרשותכם:
1. אם החלטתם לעצב את המטבח בעצמכם, השתדלו לעיין בכמה שיותר מקורות השראה, כגון מגזיני עיצוב ואתרים שונים ברשת. נסו להבין את מהות הרעיון העומד מאחורי העיצוב המסוים וקראו על כך חומר רב ככל האפשר.
2. אם אתם מתכננים מטבח לבית חדש, הקפידו לתכנן בו גם חלונות, כדי שתוכלו לאוורר אותו היטב.
3. אם אתם משפצים מטבח קיים או שהנתונים אינם מאפשרים חלונות במטבח, הקפידו להכניס קולט אדים לתכנון המטבח שלכם, כדי למנוע ריחות בישול וטיגון המתפשטים בחלל הבית ונדבקים לרהיטים ובדים.
4. נסו לעבוד בצורה מסודרת: רשמו מהם הפריטים שאתם זקוקים להם במטבח, מהו סדר החשיבות שלהם בעיניכם, באיזה פריטים אתם משתמשים יותר ובאיזה פחות וכו'. מייגע להכין רשימה זו אך היא הכרחית לשלב הביצוע, בו תצטרכו להחליט היכן למקם כל פריט בהתאם למידת השימוש בו, ואם תהיה בעיית מקום תדעו איזה פריטים פחות הכרחיים עבורכם במטבח.
5. העדיפו ארונות תחתונים הנשלפים כמגירות ולא ארונות עמוקים עם דלתות כנף כיוון שהגישה לדברים המאוחסנים בארונות עמוקים פחות נוחה והם תופסים אותו שטח בדיוק. וודאו כי המגירות מצוידות במנגנון טריקה שקטה.
6. ארונות אחסון עליונים מעניקים מראה עמוס לחלל המטבח. כדאי להשתמש בהם רק אם זה הכרחי, ורק עד לגובה הנדרש.
7. אל תנסו לתכנן את ההמטבח רק לפי היופי ואחר כך להחליט מה יאחוסן בכל מקום. החליטו מראש היכן תאחסנו כל דבר, ותכננו את המטבח בהתאם לשטח האחסון הנדרש, לסוג השטח הנדרש לאחסון, עבודה וכו', ולגודלם.
8. תאורה היא נושא שהוזנח במטבחים בשנים קודמות. כדי להגדיל את נוחות העבודה במטבח ואת נעימות השהייה בו, לכם ולאורחים, כדאי לתכנן את התאורה כך שיהיה מוקד אור מרכזי וחם, ותאורה נוספת המאירה את משטח העבודה לבדו.
9. רשימה של טיפים לעיצוב המטבח חייבת להסתיים בטיפ שולי, כביכול, אך משמעותי: שימוש נכון בצבע יכול לשנות לחלוטין את האווירה במטבח. ישנה סקאלה צבעונית שונה עבור סגנונות שונים וכדאי להתייעץ עם מומחים בתחום או לפחות לקבל השראה ממקורות שונים כמו מגזיני עיצוב, אתרי עיצוב מטבחים ברשת, פאנג שווי ועוד.

 

למגוון מטבחים כפריים מעץ מלא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>